Kullanım Koşulları / Gizlilik Politikası

1e1Diyet’in size sunmuş olduğu tüm ürün ve hizmetlerden faydalanmanız, bu gizlilik sözleşmesinde bahsi geçen esasları okuyup kabul ettiğiniz, gizlilik prosedürüne aykırı davranışlarınızın hukuki ve cezai sorumluluğun size ait olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelir.

I. Kişisel Bilgiler

1e1Diyet, diyetisyen olarak sisteme kayıt yapılabilmesi için söz konusu kişilerin uzman olmalarını şart koşar. Bu sebeple kayıt olabilmeniz için gerçek kimlik bilgilerinin (ad/soyad) kayıt sırasında paylaşılması zorunludur. 1e1Diyet’e kayıt yaptıran kullanıcılar, paylaştıkları bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiş sayılır. Üyelik sırasında doldurulması istenen bilgilerin gerçeğe uygun olarak doldurulması ve ilerde değişiklik olması durumunda bilgilerin güncellenmesi gerekmektedir. Gerekli kimlik bilgilerine ek olarak, TC kimlik numaranız ve uzmanlığınızı teyit edebileceğimiz diploma (örneği/no) paylaşımı da internet sitemize ve mobil uygulamaya kayıt sırasında zorunludur. TC kimlik numaranız yalnızca kimlik bilgilerinizin doğruluğunu onaylamak için kullanılacak olup, bilgileriniz onaylandıktan sonra 1e1Diyet veri tabanında korunacaktır.

1e1Diyet’in amacı diyetisyenler ile diyet isteyen danışanları buluşturmaktır. 1e1Diyet’e danışan olarak kayıt yaptıran kişilerin diyet ihtiyacı olan kişiler olması dolayısıyla, sizi daha iyi tanıma şansına sahip olabilmeleri ve size ulaşabiliyor olmaları amacı ile sisteme tanımladığınız verilerin içinde adınız, soyadınız, fotoğrafınız, eğitim bilgileriniz ve iş deneyiminiz, paylaşmış olduğunuz içerikler (makaleleriniz, yayınlarınız, kitaplarınız, sunumlarınız ve videolarınız) her durumda; yetki vermeniz durumunda da e-posta adresiniz, cep numaranız, instagram, skype ve bip hesaplarınız, iş adresiniz 1e1Diyet’in diğer üyeleriyle paylaşılır. Kayıt sırasında paylaşmış olduğunuz bilgileri, dileğiniz zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

1e1Diyet kişisel bilgilerinizi aşağıda belirtilen durumlarda ve yasal prosedürler çerçevesinde ilgili makamlarla paylaşmak durumunda kalabilir:
1. Kullanıcının kişisel bilgilerinin paylaşılması konusunda kendi izni var ise,
2. Yasal mercilerden bu yönde yazılı bir talep gelmesi halinde,
3. 1e1Diyet’in mülkiyet haklarını korumak ve savunmak amacıyla,
4. Kullanım şartlarında ve üyelik sözleşmesinde kabul etmiş olduğunuz kurallar çerçevesinde,
5. 1e1Diyet bünyesinde kullanılmak üzere kullanıcı profillerinin belirlenmesi amacıyla,

1e1Diyet, kullanıcıların 1e1Diyet deneyimini iyileştirmek ve reklam/pazarlama materyallerinin ilgi alanlarınız doğrultusunda size ulaşabilmesini kolaylaştırmak için, site kullanımınız sırasında bazı kişisel olmayan bilgiler toplar. Bu tip bilgilere örnek olarak, bilgisayarınızın işletim sistemi, eğer 1e1Diyet’e başka bir link üzerinden ulaştıysanız sitenin domain ismi, sitedeki dolaşımlarınız sırasında ziyaret ettiğiniz bölümler, ziyaret sayısı, IP adresiniz, tıkladığınız alanlar verilebilir. Bu bilgilere ulaşmak için bilgisayarınıza yerleştirilecek olan cookie’ler (bilgi belirteçleri) sitenin işlevselliğini arttırmaya ve site kullanımının doğru incelenmesine katkı sağlar.

1e1Diyet üye kaydı sırasında tek taraflı inisiyatife sahiptir. Siteye dilediği kişileri uzman veya danışan olarak üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek ve gerekli gördüğünde üyelikten çıkarmak hakkını mahfuz tutmaktadır. Yöneticiler tarafından uygun görülmeyen kullanıcıların hesapları haber verilmeksizin kapatılabilir veya üyelikleri askıya alınabilir.

II. Danışanların Gizliliği

Danışanlarla ilgili sistemdeki veriler, hem danışan hem de danışanın 1e1Diyet’te tanımlanan diyetisyeni tarafından kendi uzmanlık alanlarıyla sınırlı olmak üzere değiştirilebilir.
Sisteme sizin tarafınızdan kaydı yapılan hiçbir danışanınızın kişisel bilgileri diğer diyetisyen veya üyeler ile paylaşılmaz. Her danışan, sorduğu sorulardan, paylaştığı içerikler de dahil bir dizi verinin 1e1Diyet veya diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmasını engelleyemez. Sizin tarafınızdan sisteme tanımlanan danışanlarınız da bu gizlilik sözleşmesinde bahsi geçen esasları kabul etmiş sayılır.

III. Paylaşılan İçerikler

1e1Diyet kullanımı sırasında paylaşılan içeriğin hukuki ve cezai sorumluluğu söz konusu kullanıcıya aittir. Kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriklerin kendilerine ait olduğunu ve başkasına ait telif haklarını ihlal etmediklerini taahhüt ederler. Kullanıcılar tarafından paylaşılan içeriklerin telif hakları paylaşan kullanıcıya aittir, ancak paylaşıldıktan sonra 1e1Diyet bu içeriği kullanma hakkını elde eder. Site içerisinde paylaşılan makale, yayın, kitap, video, ve sunumların telif haklarından, bu yayınların tavsiye veya öneri niteliği yüklenerek dikkate alınmasıyla ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık sorunu veya maddi ve/veya manevi zarardan 1e1Diyet sorumlu tutulamaz. Kullanıcı ile paylaşılan içerik, diyet, program ve sair tavsiyelerin 3. Kişiler ile paylaşılması, kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması ve yayını yasaktır. Yayınlanan içeriklerin, herhangi 3. bir kişi tarafından kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması sonucunda ortaya çıkabilecek yasal hususlardan yayın sahibi sorumludur. Bu siteden faydalanan kullanıcılar, sitenin telif hakkı konusunda yayın sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş içerikler, 1e1Diyet’in muvaffaktı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz.

Kullanıcılar bu sözleşmeyi onayladıklarında, paylaştıkları içerik, mesaj, soru ve cevapların küçük düşürücü, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti ve diğer uluslara ait yasalara aykırı, uluslararası anlaşmaları ihlal eder türde, yanıltıcı olmadığını kabul etmiş olur. Bu sözleşmeyi kabul ederek, 1e1Diyet’i tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayri yasal verilerin silinmesi konusunda yetkili kılarsınız. Site içinde paylaşılan uygunsuz içerikten 1e1Diyet sorumlu olmadığı gibi, bu gibi durumlarda içerikleri silme ve gerekirse içerik sahibinin hesabını dondurma veya silme yoluna gidilebilir.

IV. Güvenlik

1e1Diyet, internet sitesinin ve uygulamasının kullanımından kaynaklanabilecek doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. 1e1Diyet virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için gereken tedbiri almıştır. Ancak bunun yanı sıra kullanıcıların, nihai güvenliği sağlaması için kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korumayı sağlaması gerekmektedir, kullanıcının 1e1Diyet’i ziyaret etmesi, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

İnternetin yapısı gereği, bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmaksızın dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar 1e1Diyet’ın sorumluluğunda değildir.

İnternet sitesinde ve uygulamasında, 1e1Diyet tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu web sitelerinden herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz sitenin güvenlik politikaları ve kullanım koşulları dahilinde gezinirsiniz. Söz konusu web sitelerinin, politika ve uygulamalarından 1e1Diyet sorumlu değildir.

1e1Diyet internet sitesi ve uygulamasından giriş yapabilmeniz için kayıt sırasında oluşturulacak şifrenin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Şifrenin yalnızca kullanıcı tarafından bilinmesi gerekmektedir, şifrenin 3. kişilerin eline geçmesi durumunda 1e1Diyet sorumluluk kabul etmez. 1e1Diyet bu metin içindeki her türlü bilgiyi, sitede yer alan bütün ürün ve hizmetleri, site kullanımı ücretlendirmesini, bilgileri, görsel unsurları, önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

1e1Diyet’ın isim hakları, içeriği, şablonları, tasarımı ve site içindeki tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya herhangi bir yayın aracıyla yayımlanamaz ve kullanılamaz.

1e1Diyet sunduğu ürün ve hizmetleri kullanıcılarına haber vermeksizin, değiştirebilir, kullanımını askıya alabilir veya durdurabilir. 1e1Diyet, servislerinin her koşulda sorunsuz çalışacağını taahhüt etmez, servislerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir.

Bu sözleşmede bahsi geçen esaslarla ilgili bir uyuşmazlık söz konusu olduğunda başvurulacak olan yetkili mahkeme İstanbul Anadolu Mahkemeleridir.

Son değiştirilme tarihi: 27.11.2019